نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ایا استعفا بدهم؟

1465
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42708
    تشکـر
    37
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    5

ایا استعفا بدهم؟

سر کارم رییسم ازم میخاد ک وارد کارگاههای تولید بشم و کار انبار داری و اینا رو دست بگیرم،از طرف دگ توی اون کارگاهها همه از اشنایان دور هستند و من خیلی معذب هستم و میدونم اگر برخلاف میل یکی ازونها رفتار کنم میرن و با پدرم صحبت میکنند و ممکنه پشت سرم حرفای ناجور بسازن ،بخصوص ک شهر ما نسبتا شهر کوچیکی هست و همینجوریش هم حرف هست و حتی اگر پدرم به حرف اونا گوش نده ولی همشهری ها حتما با حرف و حدیثا خانوادمو اذیت میکنند
    بخصوص ک قبلا درگیر چنین ماجرایی شدم البته به مراتب کوچکتر
    خودم هم به شغلم هیچ علاقه ای ندارم ،چون حس میکنم با من مثل جنس درجه چندم رفتار میکنند،حس میکنم چون ظاهر ساده ای دارم و لباسای کوتاه و تنگ یا جلوباز یا روسری سر نمیکنم من رو تو این پست گذاشتن برخلاف همکارام ک پشت میز میشینن و با هم میگن و میخندن و ناهار و سرویس اماده و مرخصی های بی حد و حصر ،خیلی ازین کار به واسطه تبعیض ها اذیت میشم.من سابقه کارم حسابداری هست و خیلی به این رشته علاقه دارم ولی این کارم ربطی به حسابداری نداره
    میخام بعد از عید دگ نرم ،ولی نمیدونم اگر یمدتی ک معلوم نیست چقدر هست رو بیکار بمونم بعدا خودم رو سرزنش میکنم یا نه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : ایا استعفا بدهم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط _دکمه نمایش پست ها
    سر کارم رییسم ازم میخاد ک وارد کارگاههای تولید بشم و کار انبار داری و اینا رو دست بگیرم،از طرف دگ توی اون کارگاهها همه از اشنایان دور هستند و من خیلی معذب هستم و میدونم اگر برخلاف میل یکی ازونها رفتار کنم میرن و با پدرم صحبت میکنند و ممکنه پشت سرم حرفای ناجور بسازن ،بخصوص ک شهر ما نسبتا شهر کوچیکی هست و همینجوریش هم حرف هست و حتی اگر پدرم به حرف اونا گوش نده ولی همشهری ها حتما با حرف و حدیثا خانوادمو اذیت میکنند
    بخصوص ک قبلا درگیر چنین ماجرایی شدم البته به مراتب کوچکتر
    خودم هم به شغلم هیچ علاقه ای ندارم ،چون حس میکنم با من مثل جنس درجه چندم رفتار میکنند،حس میکنم چون ظاهر ساده ای دارم و لباسای کوتاه و تنگ یا جلوباز یا روسری سر نمیکنم من رو تو این پست گذاشتن برخلاف همکارام ک پشت میز میشینن و با هم میگن و میخندن و ناهار و سرویس اماده و مرخصی های بی حد و حصر ،خیلی ازین کار به واسطه تبعیض ها اذیت میشم.من سابقه کارم حسابداری هست و خیلی به این رشته علاقه دارم ولی این کارم ربطی به حسابداری نداره
    میخام بعد از عید دگ نرم ،ولی نمیدونم اگر یمدتی ک معلوم نیست چقدر هست رو بیکار بمونم بعدا خودم رو سرزنش میکنم یا نه
    سلام

شما خودتون توی اون موقعیت هستین و خودتون باید در موردش تصمیم بگیرین.

اگه تصمیمتون این شد که استعفا بدین پس حتماً همه فکراتونو کردین، وقتی یه تصمیم با فکر گرفته میشه دیگه بعدش سرزنش کردن خود مفهوم نداره.

3. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس نارضایتی شما از شرایط موجود و نگرانی تان در زمینه شغلی قابل درک است.
    ظاهرا شرایطی به وجود آمده که به دلایل مختلفی که به برخی از آنها اشاره کردید، مطابق میل شما نیست و همین امر در بلند مدت ممکن است برای شما به شدت فرسوده کننده باشد.
    اما بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که بیشتر از اینکه در نهایت چه تصمیمی بگیرید، نوع نگاه و دیدگاهتان به این مسئله است که می تواند باعث بروز افکار سرزنش آمیز در شما بشود.
    به این معنا که هر تصمیمی ذاتا اینگونه است که ما از بین گزینه هایی که داریم آن را که فکر می کنیم اکنون بیشتر به نفع ما هست انتخاب می کنیم.
    اما نباید از این نکته غافل شویم که انتخاب ما هرگز به این معنا نیست که گزینه ای که انتخابش نکرده ایم یا آن را کنار گذاشته ایم هیچگونه سودی نداشته است.
    یا این احتمال وجود ندارد که بعدها شرایط جوری پیش برود که ما با گذشت زمان فکر کنیم که یکسری از موارد در آن زمان از چشممان مخفی مانده یا با گذشت زمان نیاز و خواسته ما متفاوت نشود و نظرمان برنگردد.
    یا تصمیم ما کاملترین و بی نقصترین تصمیم است یا اصلا امکان همچین تصمیمی وجود دارد.
    پس در واقع اگر با این نیت می خواهید تصمیم گیری کنید که در آخر هرگز پشیمان نشوید و یا از درستی تصمیم خود اطمینان حاصل کنید، قطعا بعدها با ناکامی یا همان سرزنش خودتان روبرو خواهید شد.
    چرا که امری محال و غیرممکن را مطرح کرده و به عنوان هدف قرار داده اید.
    اما اگر با در نظر گرفتن تمام این مواردی که مطرح شد و با توجه به اینکه همه ما انسان هستیم و دارای دانش و اطلاعات محدود و علم غیب هم نداریم و خدا و ابرانسان هم نیستیم که بتوانیم همه چیز را پیشبینی کنیم و همه جوانب را بسنجیم و ...، بلکه فقط در حد وسعمان و با توجه به شرایط و نیازها و خواسته های کنونی مان تصمیم میگیریم، دست به انتخاب بزنید، دیگر دلیلی برای پشیمانی و سرزنش نخواهد ماند.
    حتی اگر ذهن شما هم به آن سمت رفت با آگاهی که در این زمینه دارید می دانید که ماجرا از چه قرار است و دیدگاه واقع بینانه ای خواهید داشت نه ایده آل گرا و غیر واقعی.
    حالا اگر پرسشتان این است که چگونه می توانید مناسبترین تصمیم را بگیرید، پاسخ این است که سعی کنید تا جای ممکن تمام جوانبی که به ذهنتان می رسد را در نظر بگیرید.
    در مرحله بعد گزینه های موجود را لیست کرده و هرک را از نظر پیامدهای احتمالی و سود و زیان آن مورد بررسی قرار داده و سبک سنگین کنید.
    مثلا یک گزینه این اس که یک مهلت و بازه زمانی را به عنوان فرصت برای خودتان در نظر بگیرید که در آن دنبال شغل دیگری باشید که بتوانید جایگزین کنید و اگر تا آن زمان موردی پیش نیامد آنوقت اقدام کنید.
    این کاملا یک مثال بود و شما باد با توجه به شرایط و موقعیتی که دارید گزینه ها را بررسی کنید.
    در آخر هم یکی را انتخاب کرده و تصمیمتان را با آگاهی از اینکه در شرایط موجود این بهترین تصمیم برای شما بوده، گرفته و بر همان مبنا پیش بروید.
    با گذشت زمان بررسی این تصمیم هم فقط در صورتی می تواند برایتان کارکرد داشته باشد که از تجربه ای در آن استفاده کنید.
    و گرنه با توجه به توضیحاتی که داده شد پشیمانی و حسرت یا سرزنش کردن کاملا غیر منطقی هستند.

5. 2 کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    نگرانی های شما برای موقعیتی که با آن مواجهه شده اید قابل درک می باشد اما دقت داشته باشید که توجه و تمرکز زیاد بر دیدگاهای دیگران می تواند باعث شود که شما از مسیر اصلی خودتان خارج شوید و آسیب های بیشتری را تجربه کنید . شما اگر شرایط کاری و موقعیت کاری خود را دوست ندارید می توانید در مورد این موضوع با مسئول خودتان صحبت کنید در کنار اینکه می توانید به دنبال شرایط کاری بهتری باشید اما اینکه شما بدون برنامه بخواهید از این موقعیت کاری خارج شوید اگر مخصوصا شما از نظر مالی به درآمد این کار نیاز داشته باشید می تواند شرایط سخت تری را برای شما ایجاد کند پس بهتر است یعی کنید که همه جوانب را مد نظر داشته باشید و تصمیم گیری کنید .
    شرایط کاری و حیطه کاریتان را در احترام به دیگران مشخص کنید و سعی کنید مسیر کاری خودتان را طی کنید در کنار احترامی که برای دیگران قائل هستید چون امکان اینکه شما بتوانید رضایت همه افراد را بدست بیاورید وجود ندارد پس بهتر است طبق قوانین و شرایط پیش بروید و در صورتی که شرایط اجازه می دهد می توانید در موقعیت های لازم انعطاف پذیری داشته باشید .

7. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42708
    تشکـر
    37
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    نگرانی های شما برای موقعیتی که با آن مواجهه شده اید قابل درک می باشد اما دقت داشته باشید که توجه و تمرکز زیاد بر دیدگاهای دیگران می تواند باعث شود که شما از مسیر اصلی خودتان خارج شوید و آسیب های بیشتری را تجربه کنید . شما اگر شرایط کاری و موقعیت کاری خود را دوست ندارید می توانید در مورد این موضوع با مسئول خودتان صحبت کنید در کنار اینکه می توانید به دنبال شرایط کاری بهتری باشید اما اینکه شما بدون برنامه بخواهید از این موقعیت کاری خارج شوید اگر مخصوصا شما از نظر مالی به درآمد این کار نیاز داشته باشید می تواند شرایط سخت تری را برای شما ایجاد کند پس بهتر است یعی کنید که همه جوانب را مد نظر داشته باشید و تصمیم گیری کنید .
    شرایط کاری و حیطه کاریتان را در احترام به دیگران مشخص کنید و سعی کنید مسیر کاری خودتان را طی کنید در کنار احترامی که برای دیگران قائل هستید چون امکان اینکه شما بتوانید رضایت همه افراد را بدست بیاورید وجود ندارد پس بهتر است طبق قوانین و شرایط پیش بروید و در صورتی که شرایط اجازه می دهد می توانید در موقعیت های لازم انعطاف پذیری داشته باشید .
    ممنون ک جواب دادین،من ۶ ماهه ک اینجا استخدام شدم و اصلا از جو موجود در این شرکت راضی نیستم،و این شش ماه هم سعی کردم جای دگ کار مناسب پیدا کنم ولی هرچقدر گشتم کمتر پیدا کردم،چون شهر ما کوچک هست
    از طرف دگ محیط اینجا بنظرم سالم نیست و دگ توان تحمل این محیط رو ندارم،شدیدا دلم میخاد برگردم سرکار قبلیم اما متاسفانه نیروی جدید استخدام کردند
    از ابتدا ک وارد شرکت شدم سعی کردم توضیح بدم ولی کسی متوجه نمیشه،از طرف دگ شدیدا فکر میکنم اینجا رابطه بر ضوابط ارجهیت داره
    دگ نمیدونم چکار کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)